Systemy balustrad szklanych

Szkło to wyjątkowy materiał budowlany. Pozwala nadać przestrzeniom elegancki i nowoczesny charakter, gwarantując liczne cechy użytkowe. Dotyczy to zarówno biur, jak i budynków użyteczności publicznej, ich części reprezentacyjnych, roboczych, klatek schodowych, czy fasad. W każdym z powyższych przypadków zastosowanie znajdzie system balustrad szklanych GS Railing, który nie tylko spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa, ale charakteryzuje się również wysoką estetyką i elastycznością w zastosowaniu. To idealne rozwiązanie nie tylko do wnętrz, ale również zewnętrznych części budynków.

Balustrady szklane GS Railing – zgodność z wymogami

Balustrady szklane systemowe Glass System spełniają wymagania prawne zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r., które dotyczą balustrad. Oznacza to, że zapewniają skuteczną ochronę przed wypadnięciem. Nie mają ponadto ostro zakończonych elementów i uniemożliwiają wspinanie się po nich oraz zsuwanie po poręczy. Systemy balustrad szklanych GS Railing charakteryzują się wytrzymałością klasy B wg normy DIN 18008-4. Oznacza to, że mogą być stosowane w pomieszczeniach kategorii A (mieszkalnych), B (biurowych), C (do zgromadzeń, poza C5 - pomieszczeń ogólnie dostępnych dla tłumu) oraz D (handlowych).

Balustrady szklane szyte na miarę

System balustrad szklanych GS Railing dostępny jest w trzech wariantach: do mocowania bocznego, nawierzchniowego oraz krawędziowego. Pozwala to na dostosowanie ich wyglądu do różnych wizji architekta. Maksymalna wysokość szklanych balustrad GS Railing wynosi 1300 mm. System pozwala na gięcie profili, dzięki czemu balustrady mogą idealnie wpisywać się w przestrzeń, w której są stosowane. Ze względu na zastosowanye rozwiązania system mocowania, instalację balustrad szklanych GS Railing można włączyć do prac wykończeniowych na ostatnim etapie. Ze względu na zastosowane rozwiązania system mocowania balustrad szklanych można włączyć do prac wykończeniowych na ostatnim etapie.

Balustrady systemowe – najwyższa estetyka

Górną krawędź balustrad GS Railing wieńczy pochwyt, który jest elementem estetycznym, pełniąc jednocześnie funkcję konstrukcyjną - umożliwia utrzymanie szkła w pożądanej pozycji. Pochwyt może być wykonany z aluminium, drewna czy stali nierdzewnej, dzięki czemu jego wygląd można dowolnie dopasować do architektury. Dodatkowym parametrem, który możemy dostosować, jest przezierność szkła, co pozwala uzyskać całkowicie transparentną powierzchnię lub o ograniczonej przezierności, w zależności od indywidualnych potrzeb w budynku.
Unia Europejska

Glass System Polska S.A.

Producent systemów ścian szklanych, dostawca kompleksowych elementów nowoczesnej architektury, które pozwalają na wszechstronne zastosowanie szkła zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz.

Adres:
ul. Idzikowskiego 16,
00-710 Warszawa

tel.: +48 22 243 24 20
tel.: +48 22 243 24 22

NIP: 521-363-87-46
KRS: 0000912550
REGON: 146350965

Zainteresowany naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami