Strefa dla Architekta

DLA ARCHITEKTA

NASZE PRODUKTY

WYMAGANIA DLA PRZESTRZENI BIUROWYCH

Obowiązująca od 2018 r. w Polsce norma PN-B-02151-3:2015-10 znacząco zaostrzyła wymagania w zakresie izolacyjności akustycznej i wprowadziła obowiązek ich przestrzegania.

Dlaczego ściany mają wyższy współczynnik izolacji akustycznej Rw niż drzwi? Czy drzwi osłabiają izolacyjność akustyczną całej zabudowy?

Głównie przez różnice w konstrukcji – ściany są elementami stałymi, charakteryzują się wyższą masą, są uszczelnione podczas montażu i nie demontowane przez czas eksploatacji. Natomiast drzwi są zazwyczaj lżejsze w swojej konstrukcji, ze względu na potrzebę zapewnienia trwałości mechanicznej oraz łatwości otwarcia. Ponadto – jako element ruchomy – charakteryzują się niższą szczelnością, przez konieczność przystosowania do otwierania i zamykania (ograniczenia sposobów uszczelniania itp.).

Różnic poziomu izolacji akustycznej drzwi i ścian

Czy systemy GSW mogą być montowane do stropów GK, które nie posiadają dodatkowych wzmocnień?

W przypadku mocowania do sufitów podwieszanych zaleca się stosowanie nadproży lub innych konstrukcji mocujących, zarówno dla zachowania stabilności ściany, jak i dla zamknięcia drogi przenikania dźwięków poza ścianą. W przypadku systemów przeciwpożarowych należy dodatkowo pamiętać o zapewnieniu szczelności ogniowej całej przegrody, również w części niewidocznej.

Mocowanie systemu GSW Office do ścian i stropów

Czy łączenia międzyszybowe wpływają na obniżenie akustyki? Czy zaleca się stosowanie jak najszerszych formatek by ograniczyć ilość takich połączeń?

Laboratoryjne badanie typu wykonuje się dla reprezentatywnej próbki, a wynik obejmuje całość konstrukcji wraz z połączeniami. Doświadczenie badawcze wskazuje, że prawidłowo wykonane połączenia nie wpływają zauważalnie na wynik pomiaru, a szerokości formatek najlepiej dopasowywać do możliwości transportowych i montażowych oraz do wymaganego efektu estetycznego.

Połączenia międzyszybowe

Kiedy sugeruje się zastosowanie ścian GSW Office, a w jakich pomieszczeniach powinno być to GSW Office PLUS?

Doboru rodzaju ściany należy dokonywać na podstawie własności akustycznych, w zależności od wymagań projektu związanych zwykle z przeznaczeniem pomieszczeń. Główna różnica między w/w to poziom izolacyjności akustycznej. Ponadto dobór może zależeć od wymagań specjalnych – estetycznych i praktycznych, jak instalacji dodatkowych elementów w rodzaju żaluzji itp.

porównanie przekrojów ściany jedno- i dwuszybowej

Unia Europejska

Glass System Polska S.A.

Producent systemów ścian szklanych, dostawca kompleksowych elementów nowoczesnej architektury, które pozwalają na wszechstronne zastosowanie szkła zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz.

Adres:
ul. Idzikowskiego 16,
00-710 Warszawa

tel.: +48 22 243 24 20
tel.: +48 22 243 24 22

NIP: 521-363-87-46
KRS: 0000912550
REGON: 146350965

Zainteresowany naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami